BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Kur buvo pradžia

2009-07-28 | Diskusijos

Turiu gerą draugę. Truputį užmane jaunesnė, truputį mažiau patirties. Labai protinga jauna moteris - kartu vedžiojam šunis ir randam neapsakomai daug įdomių temų pokalbiams.

Man labai patinka su ja kalbėtis. Labai skirtingos pažiūros leidžia atsirasti puikioms diskusijoms, kurias būtų galima užrašinėti. Ypač kai vertybių skalė itin panaši, tik mes žiūrim į ją skirtinga perspektyva. Gamta, dievas, meilė, santuoka, draugystė, šeima - iki begalybės.

Mes buvom nusprendusios, kad vieną vakarą paskirsim diskusijai apie religiją. Kuo ji grindžia savo tikėjimą ir kuo aš - savo ateizmą.

Man patiko jos šviesus veidas, kai ji kalbėjo apie laisvą valią krikščionybėje. Ir truputis gailesčio balse, kai sakė, kad netikėti turėtų būti labai liūdna. Gal ir nelabai linksma - turbūt kur kas maloniau galvoti, kad niekas neprasideda gimimu ir nesibaigia mirtimi. Bet man tai - tiesiog saviapgaulė.

Aš radau paaiškinimą visoms savo teorijoms. Bet jinai uždavė vieną klausimą į kurį aš negalėjau iškart suformuluoti atsakymo: “Kas buvo prieš didįjį sprogimą? Taip, buvo visata, kosminiai judantys kūnai - bet iš kur jie atsirado. Tu viską aiškini labai logiškai, bet tuomet turi būti pradžia”

Aš pažadėjau, kad aš turėsiu atsakymą, kai mes susitiksim kitąkart.

Šįryt atsikėlus aš supratau, kad atsakymas man aiškus. Pradžios tiesiog nebuvo. Pradžia ir pabaiga tai tik proto suvokimo riba, nes mūsų trumpas gyvenimas viską sudeda į tokius rėmus: gimimas - mirtis, rytas - vakaras, pirmas ir paskutinis numeris.

Bet kas pasakė, kad visatoje turi galioti tas pats pradžios ir pabaigos modelis? Ten nėra laiko, nėra ten ir pradžios. Ir pabaigos nebus. Ir per milijardus šviemečių kursis ir žus Žemės, Saulės, Kastalijos, Palos. Niekas niekada nesikeis.

Kodėl sulig kiekvienu faktu, kuris pasidaro aiškus, iškyla dar daugiau klausimų?

Ūdrė

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (2)

  1. akvareles 

    paprastai, kaip pradedu galvoti apie visatos susikūrimą, gyvenimą po mirties, amžinybę ir visa kita, kas susiję, man pradeda skaudėti galvą, aš suvokiu, jog mano protas labai menkas ir, palikus viską filosofams, einu valgyti sausainių. kaip pasibaigė jūsų diskusija? labai įdomu. Kitados turėjau draugą, kuris buvo mormonas, tai su juo apie religiją visas naktis iškalbėjom.

  2. Ūdrė 

    Tiesą sakant, diskusijai pabaigti taip ir neradom tinkamos progos. Kažkaip reikia vėl nusiteikti.
    Bet aš džiaugiuosi radusi daugmaž mane tenkinantį atsakymą.
    Manau, kad noras viską išsiaiškinti iki galo, apčiupinėti ir išnarstyti turbūt nėra pats geriausias mano bruožas. Užima baisiai daug laiko ir šiaip. Vargina. Kartais net nelieka laiko sausainiams :)


Rašyti komentarą