BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Cirkas ir kitos blogybės

2009-08-21 | Apie viską po truputį

Šią vasarą pirmą kartą pamačiau delfinus. Pasijaučiau, lyg man vėl būtų dešimt metų - žiūrėjau, plojau, juokiausi kaip vaikas. O kai jie visi iššoko pasisveikinti, beveik apsiverkiau. O taip, aš turiu širdį, cha. O jūs manėt.  Aišku, kažkur šalia vis sukosi bjauri mintis “Išugdytas refleksas: plojimai-triukas-žuvis”. Ir niekur ta mintis nedingo, bet aš nusprendžiau nustumti ją į kitą tūkstantmetį ir nors kartą racionaliems pasvarstymams neleisti sugadinti šventės.

Pavyzdžiui, kiek žmonės gauna teigiamų emocijų iš cirko, ania. Važiuoja mokyklinės ekskursijos. Eina šeimos, kur ten - ištisos giminės su džiaugsmu; žiūri, kaip storas dėdė su karališkai mėlynu ploščium pjausto per pusę žavią damą, paskui sudeda ją atgal.  Pora idiotų raudonomis nosimis ridinėjasi po areną. Pudeliukai šoka tango.  Paskui dar ilgai visi aptarinėja ir džiaugiasi gražiai praleista popiete, o vaikas būtinai įsigeidžia “tokio protingo garbanoto šuniuko, kaip tas, kur per lanką šokinėjo”. Nuo vaikystės nekenčiu cirko. Patologiškai. Išskyrus akrobatus ir žonglierius. Nes:

- nes gyvenime (nei maža, nei didesnė, nei visai užaugus) nemačiau nei vieno juokingo klouno. Kartais jie būna žiauriai bjaurūs, bet dažniausiai - tiesiog apgailėtini. Ir aš tikrai nesiskundžiu humoro jausmo stoka.

- nes rankos miklumas apgauna žvilgsnį. Suprantu, kad visi tą žino - Kalėdų senelio irgi nėra, o komisarą Reksą vaidino per dvidešimt vokiečių aviganių (tikiuosi, kad nesugrioviau niekieno tyro pasaulio). Bet mane vargina nuolat galvoti, kokiu būdu jie mane apgauna. Tarp kitko, kiek nukrypsiu nuo temos, bet pažįstu mažiausiai vieną personą, tikinčią, kad Davide Blaine tikrai pakyla į orą. Nežinau, kaip dėl Santos ir Rekso, bet dėl viso pikto tikiuosi, kad jinai mano blogo neskaito. Tiesiog niekam nenoriu pikto, he he.

- nes ten yra gyvūnai. Ir tikrai ne mitas, kaip jie dresuojami (jei kas netyčia įsivaizduoja, kad švelnumu ir sausainukais, tai definitely no). Ir man niekaip į galvą nesutelpa, kad kažkas gali grožėtis rezultatu. Man netgi apie Pavlovo šuns eksperimentą skaudu galvoti, nors jis pagrindė daug mokslinių teorijų, o čia? Pramogai? Kokia čia pramoga? Ir aš ne vien šunis turiu omeny. Pavyzdžiui, kai išgirdau, kad Zobovui (kas nežino - “Ažuolyno meškučių cirko” savininkas) kaimynas išmušė keletą protezinių dantų, mano pirma nuoširdi reakcija buvo: “Gaila kad tik keletą ir kad tik dantų”. Aš suprantu, kad jo nepažįstu, akyse nemačiau ir galbūt esu labai šališka, bet jo veikla man tiesiog nepriimtina. Ir aš netikiu tom dorom nesąmonėm, kurias jis skiedžia įvairiuose interviu.

Matyt, nereikia nei sakyti, kad zoologijos sodas man taip pat per daug džiaugsmo nekelia. Aš sutinku, kad yra pasaulyje tvarkingų zoosodų, ten galų gale priimami be tėvų užaugę laukinukai, išgiję sužeisti žvėrys, bandų atstumtieji - tie kurie neišgyventų be žmogaus priežiūros. Ten taip pat veisiamos nykstančios rūšys (aišku, žmonės patys jas ir išnaikino, bet čia jau atskira tema). Viskas tvarkoj, bet ką daryti su skurdžiausiu Europoje Kauno zoologijos sodu??? Ne, mes negalime jo išlaikyti, bet mes taip mylime tuos žvėrelius, kad tikrai neatiduosime nei vokiečiui nei žydui. Aš suprantu, kad ten dirbantys žmonės už savo atsidavimą galėtų gauti mažų mažiausiai po kokį Vyčio ordiną ar kokią Teresės premiją, bet darbas ir meilė sau, o pinigų, deja, jie nespausdina. Ai, velniop, virš kuro aparatūros vėl kyla saulė, mano naktinė pamaina eina į galą o šita tema aš matyt galėčiau ir nesustoti..

Pratęsiu ryt. O dabar parūkyt ir pradėt nusiteikt savaitgaliui.

Ūdrė.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (2)

  1. track08 

    nei vieno juokingo klouno? tai tikra trauma

  2. Ūdrė 

    Gal. Išduok, kur matei juokingų?


Rašyti komentarą